Lipoliza iniekcyjna WŁADYSŁAWOWO

Usuwanie tkanki tłuszczowej

Lipoliza iniekcyjna to bezpieczny zabieg służący nieinwazyjnemu modelowaniu sylwetki. Pozwala skutecznie zlikwidować lokalne nadmiary tkanki tłuszczowej, które nie zmniejszają się mimo stosowania diety i intensywnego treningu fizycznego.

lipoliza2

Procedura zabiegu

Lipoliza iniekcyjna jest w pełni bezpiecznym zabiegiem wykonywanym przez lekarza i nie wymaga od pacjenta specjalnych przygotowań. Zabieg polega na praktycznie bezbolesnym wstrzyknięciu substancji (roztwór fosfatydylocholiny) powodującej rozkład tłuszczy złożonych na prostsze, które następnie transportowane są do wątroby i usuwane z organizmu. Efekt serii zabiegów to zazwyczaj utrata 4 – 5 cm w obwodzie w miejscu podania preparatu. W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej, aby go osiągnąć, wystarczą zwykle 2 – 3 zabiegi. Jeżeli tkanka tłuszczowa jest gruba i obfita, ilość zabiegów musi być większa (3 – 6). Odstępy pomiędzy nimi powinny wynosić 3 – 4 tygodnie. Efekty są całkowicie trwałe. Po wykonanym zabiegu lipolizy, jako uzupełnienie terapii, polecamy zastosowanie masażu próżniowego, który przyspieszy usuwanie tłuszczu z komórek i ułatwi jego transport przez naczynia chłonne. Zabieg trwa około 30 minut.

Wskazania:

nadmierna tkanka tłuszczowa w wewnętrznej stronie ud i kolan, nadmierna tkanka tłuszczowa w okolicy krętarzowej (tzw. bryczesy) i pod pośladkami, fałdki na plecach i w okolicach pach, nadmierna ilość tłuszczu na brzuchu, podwójny podbródek.

Przeciwwskazania:

ciężkie schorzenia wątroby lub nerek, choroby autoimmunologiczne, ciężkie alergie, uczulenie na soję i skorupiaki, ostre i przewlekłe infekcje, zaburzenia krzepliwości krwi, otyłość (BMI>29), ciąża lub okres karmienia piersią, cukrzyca, epilepsja, choroby tarczycy (zabieg może być wykonywany u osób z zaburzeniami autoimmunologicznymi tarczycy, u osób chorych na Hashimoto tylko w przypadku, kiedy poziom przeciwciał jest bardzo niski lub równy zero).

Skutki uboczne

Po zabiegu zazwyczaj pojawia się zaczerwienienie i obrzęk, czasem także zasinienia po nakłuciach igłą. Może również wystąpić świąd lub lekki ból, skóra staje się wrażliwsza na dotyk. Taka reakcja utrzymuje się zazwyczaj do kilku dni po zabiegu.

Wszystkie zabiegi w Top Dent Władysławowo wykonywane są przez doświadczonych lekarzy.

Zadbaj o siebie! Zarezerwuj wizytę już dziś