Osocza bogatopłytkowe ( wampirzy lifting) PRP

Osocze bogatopłytkowe podawane bardzo płytko pod skórę prowadzi do jej niesamowitej rewitalizacji. Skóra nabiera ładnego kolorytu, przebarwienia w znacznym stopniu zanikają, tak samo dzieje się z drobnymi zmarszczkami. Świetnie wpływa na wszelkie blizny i niedoskonałości skóry twarzy. Wykonany na skórze głowy pobudza nieaktywne mieszki włosowe co w efekcie prowadzi do wzrostu włosa, zatrzymanie procesu łysienia i wręcz w znacznym stopniu odwrócenie jego efektu.

osocze

Działanie

Zabieg osoczem to specjalny program biostymulacji komórek skóry, który opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z własnej krwi pacjenta. Zawiera komórki i czynniki wzrostu z krwi, które pobudzają skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność. W efekcie staje się gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza. Rewitalizacja skóry możliwa jest dzięki, tzw. Autologicznej Odnowie Komórkowej (ACR – Autologous Cellular Regeneration) – czyli regeneracji komórek skóry, dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych.

Osocze działa poprzez aktywację płytek krwi zawartych w osoczu bogatopłytkowym do produkcji specyficznych czynników wzrostu, które:

  •  pobudzają procesy regeneracji tkanek
  • wspomagają proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych)
  • aktywują komórki macierzyste, stymulują do ich namnażania
  • pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu.

Procedura zabiegu

Efekt estetyczny widoczny jest już po jednym zabiegu. Można również wykonywać program stosowany w serii 2 – 3 zabiegów ostrzykiwania okolic wymagających regeneracji co 3 tygodnie. Zabieg trwa około 1,5h. Procedura przebiega po uprzednim znieczuleniu miejscowym specjalnym kremem.

Każdy zabieg składa się z 3 etapów:

Etap I – pobranie krwi Pacjent zgłaszający się w celu leczenia osoczem bogatopłytkowym nie musi być na czczo. Krew do badania jest pobierana w pozycji siedzącej, a u osób szczególnie wrażliwych w pozycji leżącej. Pobiera się krew z żyły.
Etap II – otrzymanie koncentratu bogatopłytkowego Krew pobrana w jałowy sposób znajduje się w specjalnym separatorze (pojemniku do otrzymywania PRP). Następnie pobrany materiał jest wirowany w wirówce laboratoryjnej.
Etap III – podanie koncentratu bogatopłytkowego Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej podaje się w postaci iniekcji aktywowanego osocza: – liniowo, wzdłuż zmarszczek lub fałdów skóry – technika VOLUMA

Wskazania:

wygładzenie zmarszczek i fałdów, poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry, rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu, wysuszona cera, remodeling włókien kolagenowych, poprawa ukrwienia skóry, przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej, blizny potrądzikowe, łysienie typu męskiego, zabieg polecany dla osób z ryzykiem wystąpienia alergii.

Przeciwwskazania:

ciąża, karmienie piersią, choroby krwi, nowotwory, leczenie niektórymi rodzajami antykoagulantów (leków przeciwzakrzepowych), przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia (np. aspiryna).

Możliwe skutki uboczne:

Minimalne opuchnięcia, sińce w miejscu wkłucia które znikają w ciągu kilku dni.

Wszystkie zabiegi w Top Dent Władysławowo wykonywane są przez doświadczonych lekarzy.

Zadbaj o siebie! Zarezerwuj wizytę już dziś