Usuwanie zmarszczek WŁADYSŁAWOWO

Usuwanie zmarszczek

  • 500 zł – jedna okolica ( kurze łapki lub czoło lub lwia bruzda)
  • 800 zł – dwie okolice
  • 1000 zł – trzy okolice
  • 200 zł – unoszenie brwi

Leczenie nadpotliwości:

  • Pachy:                 1400 zł
  • Dłonie:                1600 zł
  • Stopy:                  1600 zł

Usuwanie śmiechu dziąsłowego:          450 zł

Leczenie bruksizmu i szczękościsku :   1400 zł

Toksyna botulinowa to oczyszczone białko wytwarzane przez bakterię Clostridium botulinum. Nazywa się go również toksyną botulinową typu A  i wykorzystuje w medycynie już od wielu lat.

Działanie
Toksyna botulinowa blokuje przechodzenie bodźców z nerwów do mięśni twarzy, które są ściśle powiązane z liniami wyrazu twarzy. Preparat ten działa jedynie w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty, zapobiegając skurczowi tych mięśni oraz marszczeniu się skóry, prowadząc tym samym do rozluźnienia mięśnia i znajdującej się nad nim skóry. Efekt działania toksyny pojawia się stopniowo, a przywrócenie funkcji zakończeń nerwowo mięśniowych zachodzi po około 4-6 miesiącach. W efekcie działania toksyny botulinowej wyraz twarzy nie zmienia się, natomiast zmarszczki znikają.

Procedura zabiegu

Preparat jest wstrzykiwany przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Zabieg trwa około 10 – 20 minut – uzależnione jest to od liczby leczonych miejsc. Początek działania preparatu jest po ok. 2 – 3 dniach od wstrzyknięcia, a pełen efekt leczenia może być widoczny dopiero po 7 – 14 dniach. Toksyna botulinowa jest równie skuteczna u kobiet, jak i u mężczyzn. Gdy toksyna botulinowa przestaje działać, skóra jest w dużo lepszej kondycji niż przed zabiegiem. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego, bezpośrednio po nim można podjąć zwykłą aktywność. Pacjenci porównują wstrzyknięcie toksyny botulinowej do ugryzienia komara, więc zwykle nie wykonuje się żadnego znieczulenia przed zabiegiem (na życzenie wykonujemy znieczulenie kremem EMLA, wymaga to jednak dodatkowych 30 minut). Zabieg może być wielokrotnie powtarzany.

Wskazania:

redukcja kurzych łapek, zmarszczki poziome czoła, lwia zmarszczka, zlikwidowanie niechcianego wyrazu twarzy (np. opadające kąciki ust), zmarszczki promieniste dookoła ust nazywane zmarszczkami palacza, pobruzdowania brody, terapia nadpotliwości.

Przeciwwskazania:

ciąża, karmienie piersią, miesiączka, stany zapalne skóry w miejscu wstrzyknięć, choroby układu sercowo – naczyniowego, uczulenie na albuminę ludzką, przewlekłe choroby autoimmunologiczne, przyjmowanie leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, przyjmowanie antybiotyków aminoglikozydowych, choroby płytki mięśniowo-nerwowej, zażywanie leków regulujących akcję serca, np chinidyna, choroby układy nerwowego, np choroba Alzheimera, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona etc.

Ważne informacje dotyczące zabiegu

Osoby przyjmujące witaminę E, suplementy witaminowe, zioła typu dziurawiec oraz leki przeciwzapalne powinny zaprzestać ich zażywania na dziesięć dni przed planowanym zabiegiem z powodu ryzyka wystąpienia efektów niepożądanych, włącznie z obniżeniem efektywności zabiegu. Zabrania się spożywania alkoholu przed i po zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu oraz przez 4 kolejne godziny pacjent nie powinien się schylać ani leżeć. Należy również unikać drapania czy też tarcia okolic w które podano toksynę botulinową. Zaleca się unikanie ciężkiego wysiłku bezpośrednio po zabiegu. Przez tydzień należy zrezygnować z solarium, sauny oraz masaży. W przypadku głębokich, długo już trwających zmarszczek do ich spłycenia konieczne jest dodatkowe wypełnienie ich kwasem hialuronowym.

Skutki uboczne

Czasami występuje tkliwość kilka godzin po zabiegu, w miejscu wstrzyknięcia. Niekiedy zasinienie utrzymujące się do kilku dni. Wyjątkowo może się zdarzyć osłabienie pracy sąsiednich mięśni lub przemijające opadnięcie powieki. Jednak można temu przeciwdziałać skrupulatnie wykonując zalecenia pozabiegowe.

Leczenie nadpotliwości pach, dłoni i stóp

Osoby z nadmierną potliwością wydzielają pot w ilości znacznie większej niż jest to potrzebne do kontrolowania temperatury ciała. Toksyna botulinowa jest zalecana w leczeniu miejscowej nadmiernej potliwości pach, dłoni i stóp w przypadku niepowodzenia innych metod terapii. Po wstrzyknięciu niewielkiej dawki toksyny botulinowej typu A –  dochodzi do blokady działania nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu. Blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się przez 6-12 miesięcy, po których powstają nowe zakończenia nerwowe zastępując te wcześniej zablokowane. To oznacza, że efekt leczenia utrzymuje się przez kilka miesięcy, ale w końcu zanika. Cały zabieg trwa ok 45 minut i zaliczany jest raczej do bezbolesnych w zależności, jaką mamy tolerancję na ból. Zastosowane znieczulenie doskonale niweluje dyskomfort w trakcie zabiegu. Po zabiegu przez ok dwa tygodnie nie powinno się nadwyrężać miejsc poddanych zbiegowi. W przypadku leczenia dłoni nie dźwigamy ciężkich rzeczy, w przypadku pach staramy się nie podnosić ciężaru powyżej wysokości głowy itp. W przypadku leczenia nadpotliwości rąk warto przyjść z osobą towarzyszącą, która przez czas działania znieczulenia pomoże nam w drobnych czynnościach. Znieczulenie działa najwyżej 3 godziny, więc szybko dłonie wracają do sprawności. Na ostateczny efekt zabiegu należy poczekać ok 2 tygodni. Przez ten okres unikamy spożywania substancji bogatej w magnez ponieważ osłabia on działanie toksyny.

Wszystkie zabiegi w Top Dent Władysławowo wykonywane są przez doświadczonych lekarzy.

Zadbaj o siebie! Zarezerwuj wizytę już dziś